Prikazano: 121 - 140 od 397 zapisov

Planinski vestnik praznuje 123 let z novo spletno stranjo

Planinski vestnik, ki slovenske ljubitelje gora razveseljuje že 123 let, častitljivi rojstni dan praznuje s selitvijo na novo spletno stran, kjer je poleg aktualnih vsebin dostopen tudi celoten digitalni arhiv najstarejše še izhajajoče slovenske revije.
četrtek, 8. februar 2018, ob 9. uri

Seja UO prvič v novih prostorih PZS v Ljubljani

Upravni odbor Planinske zveze Slovenije (UO PZS) se je na 19. seji sestal 25. januarja 2018 v novih prostorih PZS v Ljubljani. Podpisana sta bila dogovor o sodelovanju z GIZ pohodništvo in kolesarjenje ter pogodba z novima selektorjema obeh reprezentanc v športnem plezanju. UO se je posvetil tudi tekočim aktivnostim, vsebinskemu in finančnemu načrtu za 2018, delu volilne komisije, PUS Bavšica in drugim temam.
petek, 26. januar 2018, ob 8.45 uri

Planinski vestnik zanosno v leto 2018

V novo leto je vstopila tudi najstarejša še izhajajoča slovenska revija, ki bralce razveseljuje že od časov Jakoba Aljaža. Januarska številka Planinskega vestnika v središče pozornosti postavlja vojaško gorništvo, v slikoviti besedi in fotografiji nam prinaša alpinistična doživetja nekoč in danes, tudi skozi prizmo alpinista in slikarja Danila Cedilnika - Dena. Zima je čas za turno smučanje in ledno plezanje, ki ne manjkata niti med platnicami revije, ki že krajša večere svojim zvestim bralcem.
torek, 16. januar 2018, ob 13. uri

S plačano članarino do ugodnejše naročnine na Planinski vestnik

Obstoječi naročniki Planinskega vestnika si s plačilom članarine PZS v mesecu januarju zagotovite 25 % ugodnejšo letno naročnino.
nedelja, 14. januar 2018, ob 9.40 uri

V e l i č i n a 2 0 1 8

V e l i č i n a. V gorah, v srcu, v 2018.
nedelja, 31. december 2017, ob 12. uri

Hanzej Lesjak - Na planine me vleče srce

Do Hanzeja Lesjaka iz Pečnice/Petschnitzen pri Ledincah/Ledenitzen ni bilo prav lahko priti. Naj opišem, kako sem ga našel. Garmin je pripeljal v Ledince, potem pa mrknil.
četrtek, 21. december 2017, ob 15.15 uri

S Planinskim vestnikom lažje čez decembrske večere

Izšla je pasja številka Planinskega vestnika, slovenske najstarejše še izhajajoče revije, ki bo z menjavo koledarja stopila v že 123. leto! Kljub pasji številki je bila priprava verjetno podobno zahtevna prejšnjim, papir pa tudi ostaja enako kakovosten in nič bolj kosmat od preteklega. Pasja je zgolj tema meseca, ki se posveča najboljšim med najboljšimi človeškimi prijatelji - reševalnim psom. Preostale vsebine so precej podobne preteklim, a vendar več kot vredne branja.
četrtek, 14. december 2017, ob 14.10 uri

Brati gore 2017 - dogodki po vsej Sloveniji

Planinska zveza Slovenije se že tretje leto pridružuje pobudi Alpske konvencije Brati gore. Skupaj s planinskimi društvi, knjižnicami in drugimi organizatorji vas v dneh okrog 11. decembra, svetovnega dneva gora, vabimo na vrsto prireditev po vsej državi - s skupno idejo: promocijo in praznovanjem kulturne raznolikosti v Alpah.
nedelja, 10. december 2017, ob 8. uri

Ljubim gore, berem gore

V petek, 1. decembra, ob 18. uri smo v Slovenskem planinskem muzeju dvojno praznovali: podelili smo nagrade najboljšim fotografom, izbranim v okviru natečaja #LjubimGore, obenem pa z literarnim večerom v okviru festivala Alpske konvencije Brati gore obeležili tudi mednarodni dan gora.
četrtek, 7. december 2017, ob 12.30 uri

Ljubim gore, berem gore | vabilo

Spoštovani! Vabljeni na dogodek Ljubim gore, berem gore. Skozi fotografijo in pisano besedo bomo v družbi najboljših fotografov natečaja #LjubimGore ter izbranih avtorjev Planinske zveze Slovenije v okviru mednarodnega dneva gora izrekli zahvalo prijateljem Slovenskega planinskega muzeja.
sreda, 29. november 2017, ob 9. uri

Roblekov dom na Begunjščici – naj planinska koča 2017

Že legendarni Slavko Avsenik je vedel, kje je lepo, prijetno in kje se pretaka dobra energija, tako da se je še kot najstnik s prijatelji večkrat podal na Roblekov dom, kjer je z največjim veseljem igral na harmoniko.
torek, 28. november 2017, ob 9. uri

33. slovenski knjižni sejem po planinsko - dobrodošli!

S polnimi pljuči diha 33. slovenski knjižni sejem, na katerem vas že tradicionalno pričakujeta Planinska založba PZS in Planinski vestnik. Razveselimo vas s posebnimi sejemskimi ugodnostmi, letošnjimi novostmi ter že uveljavljenimi planinskimi vodniki, zemljevidi in leposlovjem. Vabljeni, da nas v Cankarjevem domu v Ljubljani obiščete vse do 26. novembra 2017, vstop je prost.
petek, 24. november 2017, ob 13. uri

Ljubim gore, berem gore v Slovenskem planinskem muzeju

Slovenski planinski muzej dvojno praznuje z gorami! Prvega decembra 2017 ob 18. uri toplo vabljeni v Mojstrano na odprtje fotografske razstave #LjubimGore s podelitvijo nagrad fotografom ter literarni dogodek v počastitev mednarodne pobude Alpske konvencije Brati gore.
četrtek, 23. november 2017, ob 14.40 uri

Planinski vestnik na E.O.F.T. v Ljubljani in Mariboru | nagradna igra

Evropski festival filma o športih na prostem med 22. in 25. novembrom gostuje v Sloveniji. V Ljubljani in Mariboru bo prisotna tudi Planinska zveza Slovenije - na vsakem od dogodkov se boste lahko potegovali za celoletno naročnino na Planinski vestnik, obiskovalcem bodo na voljo tudi brezplačni izvodi revije za ljubitelje gora.
sreda, 22. november 2017, ob 11.30 uri

V planinskem pričakovanju knjižnega sejma in branja gora

V pričakovanju 33. slovenskega knjižnega sejma, ki bo od 22. do 26. novembra v ljubljanskem Cankarjevem domu, je tudi Planinska založba PZS, ki je letos obogatila svojo zbirko z zgodovinsko monografijo Trden kakor skala, slovenskim in angleškim vodnikom Dolina Soče - Bovško, zemljevidom Krnskega pogorja, ponatisom zbirke kratkih zgodb Čez rob in planinskim koledarjem za leto 2018, otroci pa se že veselijo decembrskega izida Planinskega zabavnika 2. Planinska zveza Slovenije se ob svetovnem dnevu gora že tretjič pridružuje mednarodni pobudi Brati gore.
nedelja, 19. november 2017, ob 8.30 uri

Planinski vestnik - In memoriam: Franček Knez

Franček Knez - guru modernega slovenskega alpinizma. Posvečamo mu 41 strani, eno na vsakih njegovih 183 vzponov.
četrtek, 16. november 2017, ob 17. uri

Znani so zmagovalci fotonatečaja #LjubimGore

Štiričlanska ocenjevalna komisija nagradnega fotonatečaja #LjubimGore, ki ga je z uredništvom Planinskega vestnika in v sodelovanju s podjetjem CEWE, d. d., organizirala Planinska zveza Slovenije, je imela zahtevno nalogo, da je med skoraj 600 prejetimi fotografijami izbrala šopek najboljših, ki bodo od 1. decembra na ogled v Slovenskem planinskem muzeju v Mojstrani.
petek, 3. november 2017, ob 13. uri

Planinski vestnik: Kje je tu užitek?! Odgovor pozna vsak sam ...

Oktobrsko številko Planinskega vestnika začenjamo z zapisom uspešne alpinistične odprave na Arjuno v Kašmirju, nadaljujemo s člankom o priložnostnih verzih po slovenskih kočah, znamenjih in drugod in opisom gorniškega oz. alpinističnega življenja belgijskega kralja Alberta I. Spoznali bomo primere mest in zaščito vode v nekaterih državah alpskega loka in se sprehodili po ameriškem parku Arches National Park. Alpinistično odpravo v kavkaške gore bomo spremljali skozi več številk. Predstavljamo tudi odlomek besedila iz še nedokončanega romana Zdravka Kecmana z naslovom Trobentač soške fronte, članek o zbiranju in odstranjevanju odpadnih voda v gorah, Dom slovenskih planincev v Ljubljani in porušene stereotipe o murkah.
ponedeljek, 16. oktober 2017, ob 19.10 uri

European Outdoor Film Tour 17/18 v Ljubljani in Mariboru

Evropski festival filma o športih na prostem prikazuje skrbno izbrane športne, pustolovske in potovalne dokumentarne filme z vsega sveta, zgodbe o resničnih ljudeh, ki sledijo svojim pustolovskim sanjam. Sklop sedmih filmov si lahko ogledate na dogodkih E.O.F.T. po vsej Evropi, tudi v Ljubljani in Mariboru: 22., 23. in 24. novembra v ljubljanskem kinu Komuna in 25. novembra v mariborskem kinu Maribox. Sodelujeta tudi PZS in Planinski vestnik.
sreda, 27. september 2017, ob 12. uri

Panslovanstvo v naših gorah: 120-letnica ustanovitve Češke podružnice SPD v Pragi

Danes nekoliko teže razumemo, zakaj so bili češki planinci tako zelo prisotni in aktivni v naših krajih prav na začetku organiziranega planinstva. A z mislimi se moramo postaviti v tedanji čas in se vživeti v kožo naših vrlih prednikov, ki so se upirali ponemčevanju naših gora, ker so ga izvajale nemške sekcije. Čehi so tedaj imeli enak problem kot Slovenci. Tudi oni so bili del skupne avstro-ogrske monarhije in v njej obravnavani kot nedržavotvorni narod. S trinajstimi odstotki so bili največja etnična skupina takoj za Nemci in Madžari.
sreda, 20. september 2017, ob 13. uri
Prikazano: 121 - 140 od 397 zapisov