ponedeljek, 12. december 2011PZS

Izšel je Planinski vestnik, december 2011

V zadnji letošnji številki si lahko preberete obširno temo meseca o zemljevidih - zgodovini, njihovem nastajanju ... Pogovarjali smo se z dvema pilotoma helikopterjev Miklavžem Škofičem - Maurerjem in Jožem Brodarjem ter dolgoletnim članom Upravnega odbora PZS Borutom Vukovičem.

Klikni na fotografijo za povečavo ...
Arnold Lešnik in Tomaž Hrovat v rubriki Z nami na pot predstavljata Pohorje in turno smučanje v Brajiških Dolomitih.

Zanimivi so še članki o srečanju s kozorogom v vertikali Skute, Rupnikovi liniji, o trekingu na Kavkazu, podelitvi najvišjih priznanj PZS, svetovnem pokalu v športnem plezanju v Kranju, o preplezani težavni smeri Bellavista v zahodni Cini in posvetu Gore in varnost.

Proti koncu revije boste našli redne članke o vremenu, varstvu narave in rubrike, od alpinističnih vesti, literature, pa do novic planinske organizacije.

V uvodniku si preberite nekaj misli odgovornega urednika Planinskega vestnika ob koncu leta.

Na naslovnici vidimo zasneženi Storžič avtorja Otona Naglosta.

Želimo vam prijetno branje Planinskega vestnika!

Od 12. decembra ga poiščite v svojem kiosku.

Uredništvo Planinskega vestnika

PDF Kazalo (1,11 MB)


Z novembrskim Planinskim vestnikom na trekinge

Z novembrskim Planinskim vestnikom na trekinge

petek, 17. november 2023

V osrednjem delu novembrske številke Planinskega vestnika, ki je pester z različnimi prispevki in s čudovitimi fotografijami, se podajamo na trekinge. V deželo nomadov - v Kirgizijo, ki ji pravijo Švica centralne Azije, in med tisočere obraze Nepala pod Himalajo.

V oktobrskem Vestniku o umetnih plezalnih stenah pri nas

V oktobrskem Vestniku o umetnih plezalnih stenah pri nas

sreda, 18. oktober 2023

Tema oktobrske številke Planinskega vestnika so umetne plezalne stene. "Če bi pred sto leti nekemu alpinistu predstavili prihodnost in razvoj alpinizma ter plezanja v naslednjih desetletjih, bi nas najbrž prav pisano pogledal. Verjetno bi se mu zdelo čudno, da se bodo ljudje od preživljanja časa v gorah, v naravi, preusmerili v zaprte telovadnice z bolj ali manj visokimi stenami in nanje pritrjenimi umetnimi oprimki. Če pa bi mu omenili, da bo športno plezanje leta 2020 olimpijska disciplina, nam prav gotovo ne bi verjel," je v uvodnem članku teme razmišljala avtorica. Pišemo tudi o tem, kateri center je bil prvi pri nas, kje vse so plezalni centri v naši deželi, kako nastanejo plezalne stene, pa tudi o tem, da so v Slovenski Bistrici v oktobru odprli največji plezalni center v Sloveniji.

Septembrski Vestnik o čudovitih slikah Danila Cedilnika - Dena

Septembrski Vestnik o čudovitih slikah Danila Cedilnika - Dena

ponedeljek, 18. september 2023

Po poletnem premoru smo morali stopiti skupaj in tu je nova številka zanimivega branja. Kar izstopa, je gotovo - morate priznati - naslovka. To je ena od slik Danila Cedilnika - Dena, priznanega slikarja, alpinista, gorskega vodnika in reševalca. Pravi esej o slikah je napisal sociolog kulture Igor Škamperle.

Iskanje med novicami