petek, 18. december 2009PZS

Planinski vestnik v letu 2010 v A4 formatu


Klikni na fotografijo za povečavo ...



Naša najstarejša revija je februarja praznovala že 115 let svojega obstoja. Tradicija nekaj velja, a vsi se moramo zavedati, da je potrebno slediti sodobnim trendom, ki veljajo v svetu izdajanja tovrstnih revij. Zato se je uredništvo odločilo storiti kvaliteten korak naprej in bralcem ponuditi revijo, ki revija z januarjem 2010 izhaja spremenjena tako po obliki kot zasnovi.

Od nje lahko po novem pričakujete: 

  • Večji format A4, 72 strani
  • Vsak mesec dve vodniški prilogi z opisi in zemljevidi
  • Reportaže in intervjuji
  • Zgodovinske in naravovarstvene teme
  • Izleti doma in po svetu
  • Uporabni napotki in nasveti glede opreme
  • Poročila z alpinističnih odprav, domačih sten, športnega plezanja
  • Recenzije novih knjig in zemljevidov
  • Novice iz planinskih društev

Nismo v dvomih, da z novo obliko in zasnovo ne bi navdušili starih naročnikov, upamo pa seveda tudi na vrsto novih, ki bodo revijo Planinski vestnik sprejeli kot svoje redno, mesečno čtivo.

Celoletna naročnina znaša 34 EUR, posamezna številka v prodaji 3,4 EUR


PREDSTAVITEV
REVIJE (pps)

NAROČI SE NA PLANINSKI VESTNIK


Z novembrskim Planinskim vestnikom na trekinge

Z novembrskim Planinskim vestnikom na trekinge

petek, 17. november 2023

V osrednjem delu novembrske številke Planinskega vestnika, ki je pester z različnimi prispevki in s čudovitimi fotografijami, se podajamo na trekinge. V deželo nomadov - v Kirgizijo, ki ji pravijo Švica centralne Azije, in med tisočere obraze Nepala pod Himalajo.

V oktobrskem Vestniku o umetnih plezalnih stenah pri nas

V oktobrskem Vestniku o umetnih plezalnih stenah pri nas

sreda, 18. oktober 2023

Tema oktobrske številke Planinskega vestnika so umetne plezalne stene. "Če bi pred sto leti nekemu alpinistu predstavili prihodnost in razvoj alpinizma ter plezanja v naslednjih desetletjih, bi nas najbrž prav pisano pogledal. Verjetno bi se mu zdelo čudno, da se bodo ljudje od preživljanja časa v gorah, v naravi, preusmerili v zaprte telovadnice z bolj ali manj visokimi stenami in nanje pritrjenimi umetnimi oprimki. Če pa bi mu omenili, da bo športno plezanje leta 2020 olimpijska disciplina, nam prav gotovo ne bi verjel," je v uvodnem članku teme razmišljala avtorica. Pišemo tudi o tem, kateri center je bil prvi pri nas, kje vse so plezalni centri v naši deželi, kako nastanejo plezalne stene, pa tudi o tem, da so v Slovenski Bistrici v oktobru odprli največji plezalni center v Sloveniji.

Septembrski Vestnik o čudovitih slikah Danila Cedilnika - Dena

Septembrski Vestnik o čudovitih slikah Danila Cedilnika - Dena

ponedeljek, 18. september 2023

Po poletnem premoru smo morali stopiti skupaj in tu je nova številka zanimivega branja. Kar izstopa, je gotovo - morate priznati - naslovka. To je ena od slik Danila Cedilnika - Dena, priznanega slikarja, alpinista, gorskega vodnika in reševalca. Pravi esej o slikah je napisal sociolog kulture Igor Škamperle.

Iskanje med novicami