četrtek, 15. februar 2018, ob 16.45 uriPZS

Anketa o oceni ekonomskih in drugih družbenih učinkov planinstva

Planinska zveza Slovenije v okviru svoje glavne dejavnosti teži k zagotavljanju najboljših pogojev za planinstvo v Sloveniji. Goji slovensko planinsko izročilo, izvaja prostovoljsko delo in deluje kot del civilne družbe, v javnem interesu. Poslanstvo PZS je: planinstvo kot način življenja.

Klikni na fotografijo za povečavo ...
V skladu z izvajanjem svoje dejavnosti želimo priti do ocene ekonomskih in drugih družbenih učinkov planinskih poti in planinskih koč ter planinstva na splošno. K sodelovanju smo povabili Inštitut za ekonomske raziskave, ki bo pripravil strokovno, neodvisno oceno.

V sklopu študije so pripravili tudi anketo, namen katere je poleg ekonomskih učinkov oceniti tudi vpliv obiskovanja hribov in gora na zdravje in zadovoljstvo ljudi. Rezultati predlagane študije bodo omogočili podlage za sprejemanje prihodnjih ukrepov in poslovne politike PZS, poleg tega pa tudi ponudili koristne informacije za politične odločevalce, financerje in uporabnike planinskih storitev.

Anketa je popolnoma anonimna in vam bo vzela približno 10 minut časa. Prosimo, da jo izpolnite do konca februarja in s tem pomagate priti do konkretnih podatkov. Informacije iz prve roke so za nas zelo dragocene, saj lahko realno sliko ustvari le široko sodelovanje tistih, ki radi zahajate v gore.

Untitled_1

Hvala,

Planinska zveza Slovenije

Marčni Planinski vestnik o Jožetu Abramu

Marčni Planinski vestnik o Jožetu Abramu

ponedeljek, 17. marec 2025

V letošnji tretji številki naše revije Planinski vestnik vam prinašamo zanimivo branje o Jožetu Abramu ob njegovi 150-letnici rojstva. "Bil je eden najplemenitejših ljudi," je v temi meseca uvodoma zapisala avtorica Majda Debeljak. Jože Abram (1875-1938) je bil slabo poznan, a pomemben Slovenec, ki je zaznamoval svoj čas in predvsem med Primorci pustil globok pečat. Kot duhovnik je služboval v Trenti, hkrati pa je bil navdušen gornik, planinski pisatelj, pesnik, prevajalec in dramatik ter narodni buditelj. V njegov krog ljudi so sodili tako takratni gorski vodniki kot tudi dr. Julius Kugy.

Planinski vestnik praznuje 130 let!

Planinski vestnik praznuje 130 let!

sreda, 19. februar 2025

Februarski Planinski vestnik je praznično obarvan, saj praznujemo 130 let od prve številke Vestnika! Tema je zanimiva, začne se z uvodnikom Žarka Rovščka in s člankom o zimzelenem viharniku izpod peresa izvrstnega Igorja Škamperleta. Pogledali smo tudi, kje smo ga "biksnili" mi in kako nam jo je zagodel tiskarski škrat, Ažbe Polšak pa je ustvaril odličen strip na temo obletnice.

Vestnik v leto 2025 z Mojstranškimi vevericami

Vestnik v leto 2025 z Mojstranškimi vevericami

petek, 17. januar 2025

Januarski planinski vestnik je že izšel. V tokratni temi meseca pišemo o Mojstranških vevericah - plezalnih legendah iz Mojstrane. Ti mladi fantje so v šestdesetih in sedemdesetih letih prejšnjega stoletja prispevali k izjemnemu obdobju slovenskega alpinizma. Točno so vedeli, kaj si želijo, ob tem pa so si tudi upali in znali to izpeljati. Kdo so bile te naše legende, kaj vse so preplezali in doživeli, pišemo v osrednji temi, katere avtor je Vladimir Habjan, ki je tudi avtor ravnokar izdane knjige o Mojstranških vevericah.

Iskanje med novicami