ponedeljek, 23. marec 2015PZS

Z Vladimirjem Habjanom ob 110-letnici PD Litija

Knjižnica Litija v torek, 24. marca 2014, gosti Vladimirja Habjana, slovenskega planinskega pisca, urednika Planinskega vestnika, novinarja in fotografa. Prireditev sodi v sklop praznovanj 110-letnice Planinskega društva Litija. Prijazno vabljeni!

Klikni na fotografijo za povečavo ...
Vladimir Habjan, slovenski planinski pisec, urednik, novinar in fotograf je dejaven na več področjih; kot planinski vodnik, alpinist, gorski reševalec, publicist in fotograf. Že v Osnovni šoli Prežihovega Voranca v Ljubljani je urejal šolsko glasilo Solzice. Pozneje je v več revijah pisal članke s planinsko tematiko. Za prilogo revije Gea je 1999 pripravil priročnik Gorništvo. V obdobju 1995-96 je bil urednik planinsko-alpinistične rubrike v reviji Turist. Od leta 2001 je odgovorni urednik Planinskega vestnika, revija letos praznuje visok jubilej, 120- letnico izhajanja. Habjan je avtor več knjig in planinsko-izletniških vodnikov. V zadnjih letih sta izšli Živeti z gorami (2013), pri knjigi Reševanje v gorah (2012) pa je bil urednik.

Na srečanju v Knjižnici Litija bo v torek, 24. marca 2015, ob 19. uri predstavil svoja knjižna dela in spregovoril o ljubezni do gora in planin. Prireditev sodi v sklop praznovanj 110-letnice Planinskega društva Litija.

Prijazno vabljeni!

-----------------------
Povezane novice:
Planinski vestnik, mladosten 120-letnik
Medijsko praznovanje s Planinskim vestnikom
Razstava ob 120-letnici Planinskega vestnika na ogled v Knjižnici Otona Župančiča
Planinski vestnik, marec 2015
Še nekaj nagrad za nove naročnike Planinskega vestnika

Z novembrskim Planinskim vestnikom na trekinge

Z novembrskim Planinskim vestnikom na trekinge

petek, 17. november 2023

V osrednjem delu novembrske številke Planinskega vestnika, ki je pester z različnimi prispevki in s čudovitimi fotografijami, se podajamo na trekinge. V deželo nomadov - v Kirgizijo, ki ji pravijo Švica centralne Azije, in med tisočere obraze Nepala pod Himalajo.

V oktobrskem Vestniku o umetnih plezalnih stenah pri nas

V oktobrskem Vestniku o umetnih plezalnih stenah pri nas

sreda, 18. oktober 2023

Tema oktobrske številke Planinskega vestnika so umetne plezalne stene. "Če bi pred sto leti nekemu alpinistu predstavili prihodnost in razvoj alpinizma ter plezanja v naslednjih desetletjih, bi nas najbrž prav pisano pogledal. Verjetno bi se mu zdelo čudno, da se bodo ljudje od preživljanja časa v gorah, v naravi, preusmerili v zaprte telovadnice z bolj ali manj visokimi stenami in nanje pritrjenimi umetnimi oprimki. Če pa bi mu omenili, da bo športno plezanje leta 2020 olimpijska disciplina, nam prav gotovo ne bi verjel," je v uvodnem članku teme razmišljala avtorica. Pišemo tudi o tem, kateri center je bil prvi pri nas, kje vse so plezalni centri v naši deželi, kako nastanejo plezalne stene, pa tudi o tem, da so v Slovenski Bistrici v oktobru odprli največji plezalni center v Sloveniji.

Septembrski Vestnik o čudovitih slikah Danila Cedilnika - Dena

Septembrski Vestnik o čudovitih slikah Danila Cedilnika - Dena

ponedeljek, 18. september 2023

Po poletnem premoru smo morali stopiti skupaj in tu je nova številka zanimivega branja. Kar izstopa, je gotovo - morate priznati - naslovka. To je ena od slik Danila Cedilnika - Dena, priznanega slikarja, alpinista, gorskega vodnika in reševalca. Pravi esej o slikah je napisal sociolog kulture Igor Škamperle.

Iskanje med novicami