sreda, 28. december 2022, ob 7.30 uriPZS

Je planinstvo tvoj način življenja? (P)ostani član PZS!

Planinska članarina je sestavljena iz prispevka za delovanje društva/kluba, premije članskega zavarovanja, prispevka za delovanje PZS in 1 €, namenjenega Skladu planinskih koč. Zadnjega prispevamo vsi člani, z izjemo otrok (P+O) in oseb s posebnimi potrebami (IN). Članarino za leto 2023 lahko že poravnate pri izbranem planinskem društvu ali klubu, v pisarni Planinske zveze Slovenije v Ljubljani ali na portalu clanarina.pzs.si.

Klikni na fotografijo za povečavo ...
Člani planinskih društev, alpinističnih, športnoplezalnih in ostalih klubov, združenih v Planinsko zvezo Slovenije (člani PZS), sestavljamo aktivno skupnost obiskovalcev in ljubiteljev gora, narave nasploh in z njima povezanimi aktivnostmi. Planinstvo kot način življenja pomeni, da se obnašamo do (gorske) narave in vseh njenih obiskovalcev odgovorno, ne glede na našo aktivnost v gorah.

Stremimo k varnejšemu obiskovanje gora v vseh letnih časih. Kot člani slovenske planinske družine imamo srečo, da društva in klubi, člani Planinske zveze Slovenije, organizirajo številne strokovno vodene aktivnosti. Za to skrbi več kot 2.000 planinskih in turnokolesarskih vodnikov, mentorjev planinskih skupin na šolah in v vrtcih, varuhov gorske narave, inštruktorjev alpinizmašportnega plezanja in planinske vzgoje.

plomladanski_kontrast_n_foto_matej_ogorevc

Zakaj postati član?
Z včlanitvijo podprete delovanje izbranega društva ali kluba, saj je precejšen del zneska vplačane članarine namenjen njim.

Člani PZS smo nezgodno zavarovani za opravljanje številnih planinskih in gorniških dejavnosti. Zavarovanje krije tudi stroške reševanja v tujini s 24-urno asistenco in zdravstveno asistenco za tujino ter zavarovanje zasebne odgovornosti.

V slovenskih planinskih kočah prenočujemo ugodneje, s 50 % oz. 30 % popustom. Ugodneje bivamo tudi v več kot 1250 kočah partnerskih organizacij v Evropi in Kanadi.

Široka paleta planinske literature (strokovna dela, vodniki, leposlovje, otroška literatura) in zemljevidov, katerih izdajateljica je Planinska založba PZS, so nam cenovno dostopnejši. Kar za četrtino ugodnejša je tudi celoletna naročnina na revijo Planinski vestnik, ki je najstarejša še izhajajoča slovenska revija. Prenekaterih ugodnosti smo deležni tudi v številnih trgovinah z gorniško in plezalno opremo.

zima_na_smuceh_n_foto_matej_ogorevc

(P)ostani naš član!
V izbrano planinsko društvo, alpinistični, športnoplezalni ali katerikoli drug klub, ki je član PZS, se lahko včlanite osebno v društvu ali klubu. Včlanitev je možna tudi na sedežu Planinske zveze Slovenije v Ljubljani, na spletnem portalu clanarina.pzs.si. Povsod je včlanitev hitra in enostavna.

Podprite planinstvo!
Za razvejano mrežo slovenskih planinskih poti (več kot 10.000 km) skrbijo usposobljeni markacisti. Na teh poteh se lahko okrepčate ali odpočijete v 178 planinskih kočah in bivakih, spretnost in moč pa preizkušate v urejenih plezališčih. Omenjeno in še več je plod neskončnih prostovoljskih ur. Vseeno zahteva vzdrževanje planinske infrastrukture zajetno finančno podporo.

namenitvijo dela dohodnine, poslanim SMS sporočilomdonacijo ali sponzorstvom lahko tudi sami prispevate k še boljši ureditvi potiplezališč, koč in bivakov.

2021_stopimo_skupaj_SPLET_m kpp_pzs_sms_donacija_poti osp_logo_jpg podpornik_grs.r

Dodatne informacije:

Z novembrskim Planinskim vestnikom na trekinge

Z novembrskim Planinskim vestnikom na trekinge

petek, 17. november 2023

V osrednjem delu novembrske številke Planinskega vestnika, ki je pester z različnimi prispevki in s čudovitimi fotografijami, se podajamo na trekinge. V deželo nomadov - v Kirgizijo, ki ji pravijo Švica centralne Azije, in med tisočere obraze Nepala pod Himalajo.

V oktobrskem Vestniku o umetnih plezalnih stenah pri nas

V oktobrskem Vestniku o umetnih plezalnih stenah pri nas

sreda, 18. oktober 2023

Tema oktobrske številke Planinskega vestnika so umetne plezalne stene. "Če bi pred sto leti nekemu alpinistu predstavili prihodnost in razvoj alpinizma ter plezanja v naslednjih desetletjih, bi nas najbrž prav pisano pogledal. Verjetno bi se mu zdelo čudno, da se bodo ljudje od preživljanja časa v gorah, v naravi, preusmerili v zaprte telovadnice z bolj ali manj visokimi stenami in nanje pritrjenimi umetnimi oprimki. Če pa bi mu omenili, da bo športno plezanje leta 2020 olimpijska disciplina, nam prav gotovo ne bi verjel," je v uvodnem članku teme razmišljala avtorica. Pišemo tudi o tem, kateri center je bil prvi pri nas, kje vse so plezalni centri v naši deželi, kako nastanejo plezalne stene, pa tudi o tem, da so v Slovenski Bistrici v oktobru odprli največji plezalni center v Sloveniji.

Septembrski Vestnik o čudovitih slikah Danila Cedilnika - Dena

Septembrski Vestnik o čudovitih slikah Danila Cedilnika - Dena

ponedeljek, 18. september 2023

Po poletnem premoru smo morali stopiti skupaj in tu je nova številka zanimivega branja. Kar izstopa, je gotovo - morate priznati - naslovka. To je ena od slik Danila Cedilnika - Dena, priznanega slikarja, alpinista, gorskega vodnika in reševalca. Pravi esej o slikah je napisal sociolog kulture Igor Škamperle.

Iskanje med novicami